Sauna

Více

Spinning podle TF

Více

banner-web-pole-sport

Více

Termín na zátěžák

Více

Masaže

Více

Joga

Více

 

TRX (Total-body Resistence Exersice)

trx-workout-promo-700x700_0    trx3

Co si pod programem TRX představit? Jedná se o závěsný systém, díky kterému lze posílit a rozvíjet svalový tonus celého těla během tzv. funkčního tréninku. Cílem konceptu TRX  je zlepšit kondici a prohloubit dovednosti získané cvičením, sportem nebo jakoukoli každodenní činností.

Oproti klasickým posilovacím strojům, kde se zaměřujeme na svaly izolovaně a zbytek těla fixujeme, je TRX naprosto odlišné. Zaměřuje se na KOORDINACI, FLEXIBILITU a VYROVNÁVÁNÍ DYSBALANCÍ, které si chtě nechtě vytváříme při každodenní rutinní činnosti.

Technika cvičení je připravená tak, aby bylo zapojeno celé tělo jako jednotný uzavřený kinetický řetězec.

Během cvičení s TRX je aktivovaný tzv. „core“ (střed těla), veškeré povrchové svalstvo a hlavně hluboký stabilizační systém. Silné a stabilní jádro je naprosto nezbytné pro zvládnutí každodenních stereotypů bez bolestí a obtíží, ať jde například o sekání zahrady, hlídání dětí, golf, či profesionální přípravu sportovce, kde hraje důležitou roli prevence před zraněním.

Výhody TRX- závěsného posilovacího systému

  • procvičíte svaly celého těla, zlepšíte funkci kardiovaskulárního systému a uvolníte přetěžované svalové partie
  • používáte vlastní tělesnou hmotnost jako v běžném životě
  • ušetříte čas, který byste vynaložili na hledání vhodného fitness stroje nebo činky

HISTORIE

TRX byl původně vyvinut americkými vojenskými a speciálními jednotkami jako všestranný systém pro posilování celého těla i v extrémních podmínkách. Tento systém nahradil kompletně celou posilovnu. Postupem času jej začali používat nejlepší bojovníci MMA, olympijští medailisté i desítky profesionálních sportovců.