Sauna

Více

Spinning podle TF

Více

banner-web-pole-sport

Více

Termín na zátěžák

Více

Masaže

Více

Joga

Více

 

Pole Dance

Pole sport, pole dance nebo pole fitness – to všechno jsou názvy pro návykové cvičení na tyči, které dobylo svět. Anglické slovo pole [poul] znamená tyč (pozor, neplést si s pool [púl], v bazénu cvičit nebudeme) a na ní se dají dělat neuvěřitelné triky. Víc než všechna slova řekne video. Podívejte se na nejslavnější poledancerku světa, Jenyne Butterfly. Její legendární chůzi ve vzduchu ve 3:15 už určitě znáte. http://youtu.be/0B4piI5H8Cg

Pole sport dělají i chlapi. Místo posilovny. Je to mnohem zábavnější. http://youtu.be/ZF_6PXRt5Es

Chcete to taky umět? Pověsit se na tyči hlavou dolů nebo se držet vevzduchu jen za loket nebo za podkolenní jamku? Přijďte na lekci pole dance ve Spinning Areně!

LEKCE
Při cvičení na tyči se zapojí svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Zaposilujeme si na tyči i vedle ní, zpevníme celé tělo a protáhneme se.
A hlavně se naučíme spoustu triků na tyči:
– pro začátečníky šplh, sedy a lehy na tyči nebo vis za loket
– pro pokročilejší všechny druhy invertů
– a pro ty nejzdatnější třeba handspring nebo shouldermount

Nevíte, co si pod těmi názvy představit? To se přesně dozvíte na hodině. A taky se to naučíte.

CO S SEBOU
Oblečení na kovovém povrchu tyče klouže, proto poledanceři nosí kraťasy a tílka. Pro dámy doporučujeme kraťásky co nejkratší, aby tyč neprokluzovala při sedech. Pokročilé některé prvky cvičí ve sportovní podprsence kvůli odhaleným bokům. Pole sport většinou děláme bez bot, ale je možnost sportovat i v teniskách jako třeba Kristian Lebedev ve videu nahoře. Jestli máte, můžete si donést grip (jako je DryHands, Mighty Grip nebo Mammut), který snižuje klouzání zpoceného těla na tyči. Na prvních lekcích ho ale rozhodně nebudete potřebovat, grip se hodí hlavně na obtížné prvky.