Sauna

Více

Spinning podle TF

Více

banner-web-pole-sport

Více

Termín na zátěžák

Více

Masaže

Více

Joga

Více

 

Veronika

Benefity:

–        Dárkový poukaz platí pro všechny druhy masáží.

–        10% sleva na všechny masáže pro klienty Spinning Areny

–        Možnost zakoupení dárkového poukazu

–        Dárek pro klienty, na jejichž doporučení přijde na masáž 5 lidí, a to 60 min masáž zdarma dle jejich výběru

–        Po absolvování 10 masáží získáte 11. masáž zdarma.

Rezervace:

–        Web: www.spinningarena.cz

–        Email:

–        Tel: +420

–        Prosím, pro zrušení rezervace nás informujte alespoň 12h před začátkem Vaší terapie.

Charakteristika masáží

Regenerační a zdravotní masáže

Významem těchto masáží je diagnostika a individuální edukace klienta. Cílem terapie je znovu obnovení funkcí svalových skupin, které jsou v dysbalanci díky nekorektním pohybovým stereotypům. Tyto vžité mechanismy pohybu naše tělo značně přetěžují. Obvzlášť svaly tonické, které drží naši posturu většinou pro tělo v nepřirozených pozicích (u počítače, při sportu, při chůzi atd.) Je tedy třeba se na tyto lokality zaměřit a začít s nimi pracovat tak, abychom je nepřetěžovali a dali jim čas k relaxaci a znovuobnovení metabolismu. Jde o dlouhodobý proces, díky kterému se opět budete cítit fit a svěží.

Fyzioterapeutická masáž

Terapie je vynikajícím prostředkem pro úlevu od bolesti a to nejenom zad, ale kompletně celého pohybového aparátu. Zaměřujeme se na protažení a prokrvení přetížených svalů. Snažíme se svaly prohřát, zklidnit a přivést do nich tepennou krev, jejímž úkolem je sval vyživit a odvést látky vzniklé jeho prací, a tak obnovit metabolismus svalu. Ovlivňujeme i přilehlé tkáně a to ligamenta (vazy), periost (okostici), fascii (svalovou pochvu), podkoží a kůži. Tyto přilehlé měkké tkáně mají úzkou souvislost s funkcí svalu. Z jejich stavu lze vyčíst obtíže, a tak lépe stanovit diagnózu, což je součástí každé terapie. Masáží se snažíme ovlivnit pokud možno všechny tři svalové vrstvy a k tomu využíváme tlak buď jemný, střední nebo hloubkový. Tato terapie vede k poznání našeho těla a je dobrým základem jak pro relaxaci, tak pro stanovení další terapie.

Úvodní vyšetření (kineziologický rozbor)

  Kineziologický rozbor se využívá v každém rehabilitačním zařízení, jako podklad pro stanovení vhodné terapie pro klienta. Jde o antropometrii, měření kloubního rozsahu a svalové síly, vyšetření pohybových stereotypů a případně i neurologické vyšetření. Tato metoda je velmi účinným prostředkem pro začátek terapie například při chronických bolestech zad, končetin, při brnění v končetinách, při houseru, výhřezu meziobratlové ploténky, skolióze a dalších diagnózách.

Trigger point masáž

Tato metoda se v rámci masáže zaměřuje na léčbu a odstranění tak zvaných trigger pointů. Trigger point (spoušťový bod) je místem v dysfunkčním svalu, kde dochází k patologické změně. Projevuje se jako boulička či struna ve svalu tvořená staženými svalovými vlákny, tudíž brání svalu v relaxaci po kontrakci a tím i v jeho regeneraci. Spoušťové body se objevují jako jakási ochrana svalu před přetížením. Jde o patologický stav, který je pro sval nepřirozený, jelikož nemůže plně obnovit metabolismus, a tak se připravit na další kontrakci. Snažíme se tedy v rámci terapie tyto body ošetřit a docílit toho, aby se již nevracely pomocí relaxace přetížených svalů. Využíváme tlakovou techniku, prohřátí a techniku na uvolnění svalových vláken v trigger pointu.

Korigované zdravotní cvičení

Jde o terapii stanovenou na základě poznatků buď z kineziologického rozboru nebo pomocí fyzioterapeutické masáže. Snažíme se odstranit patologické pohybové stereotypy a nahradit je fyziologickými, které jsou pro tělo přirozené. Cvičení je součástí fyzioterapeutického knowhow. Nejčastěji používám SM – systém, cvičení dle Mojžíšové, dle pana prof. Koláře, dle pana prof. Jandy atd. 

Těhotenská masáž

  Jak již z názvu vyplývá, tato masáž je určena pro těhotné ženy. Tuto proceduru se nedoporučuje absolvovat od 3. měsíce až po porod a také po porodu.  Masáž se zaměřuje na nejvíce zatížená místa budoucích maminek, především na dolní končetiny, které jsou značně namáhány během těhotenství, a to nejen jejich svalový a kloubní systém, ale také cévní a lymfatický. Dále se zaměřujeme na oblast bederní páteře, kde dochází k přetížení díky rostoucímu bříšku, což souvisí i s oblastí krční a hrudní páteře. Pro těhotné ženy je tato masáž úlevou, relaxací a příjemným prožitkem. Vřele doporučuji.

Manuální lymfodrenáž

Tato technika je úzce specializovaná na podporu lymfatického systému. Lymfatický systém je z velké části v podkoží. Jeho úkolem je odvést látky vstřebané kůží, starat se o tukové buňky a odnášet vzniklé metabolity do cévního systému a posléze do jater ke zpracování. Při poruše tohoto systému se na kůži objeví celulitida a z počátku také mírné otoky končetin. Tento stav se ovšem  může časem změnit. Lymfatický systém také úzce souvisí se správnou výživou, pohybem a životním stylem. Drenáž samotná se provádí s pudrem a zaměřuje se pouze na podkoží, což je velmi příjemné a relaxační. Pohyby drenáže jsou jemné, hladivé a opravdu si u toho odpočinete.

1 hodina Obě dolní končetiny nebo obě horní končetiny a záda
1, 5 hodiny Obě dolní končetiny a hýždě nebo horní polovina těla
2  – 2,5 hodiny Celé tělo

 

Kineziotaping

Jde o nalepení kineziotapu na problematické místo na těle. Podle problematiky daného místa použijeme Kineziotape jako podporu fixační, regenerační nebo lymfatickou. Kineziotapem můžeme místo zafixovat a použít jej jako bandáž, např. bolavé koleno při lyžování. Nebo jej můžeme nalepit jako regenerační prostředek, kdy páska zvedá prostor v podkoží a svalový obal, což bolavému místu pomůže zlepšit metabolismus, a tak posílíme jeho regeneraci. Nebo jej můžeme nalepit jako lymfotejp, kdy ovlivňujeme pouze podkoží a posilujeme tím odtok lymfy z daného místa. Kineziotaping je dnes známou a rozšířenou metodou, která pasivně pomáhá k regeneraci a léčbě daného místa. Samotná páska je elastická, voděodolná a vydrží i několik týdnů.

 

 

Relaxační a kosmetické masáže

  Relaxační masáže jsou jemné, klidné a povzbuzující. Chceme tělo i mysl utišit, docílit odpočinku a úplné relaxace. Jde o anti-stresový program, který je v dnešní uspěchané době zcela na místě. Používáme jemné, pomalé a hladké hmaty pro navození pohody a klidu. Při masáži hraje relaxační hudba, v místnosti hoří svíčky, cítíte jemnou vůni vonné tyčinky a víte, že ničemu jinému teď nebude věnována pozornost, než vám a vaší relaxaci.

Čokoládová masáž

Masáž čokoládou patří k velmi oblíbenému typu odpočinku. V rámci masáže celé vaše tělo potřeme horkou čokoládou (100% kakaa a 100% slunečnicový olej) a provedeme jemnou uvolňující masáž s teplým zábalem pro vstřebání prospěšných látek z kakaa. Kakao působí detoxikačně, obsahuje aminokyseliny, minerály a antioxidanty, které na pokožku působí velmi pozitivně. Také stimuluje tvorbu dopaminu v mozku, čímž uvolní hormony štěstí (endorfiny a serotonin), a obsahuje i látku podobnou kofeinu, která vaši pokožku krásně osvěží.

Medová masáž

Detoxikační a léčebné vlastnosti medu jsou lidstvu známé již od pradávna. Med nám pomáhá dostat toxické látky z hlubších vrstev měkkých tkání, které zároveň vyživuje a léčí. V rámci masáže používáme pravý včelí med a příjemné lehce kompresní hmaty, jež nám pomáhají dosáhnout většího efektu detoxikace a regenerace.

Havajská masáž Lomi – Lomi

  Lomi – lomi je rytmická energetická masáž, která povzbuzuje, odbourává stres a nabije tělo i duši pozitivní energií. Při masáži hraje havajská hudba, cítíte exotiku ostrovů a k tomu rytmické doteky masáže. Technika je trochu tvrdšího charakteru, kdy při hmatech používáme i jiné části končetin než dlaně pro dokonalé uvolnění a naladění klienta.

Reflexní indická antistresová masáž

Výborný prostředek k uvolnění každodenního stresu. Masáž se zaměřuje na uvolnění plosek nohy v rámci reflexní terapie, energetizaci meridiánových drah a především je věnováno hodně péče šíji, oblasti krční páteře a samozřejmě i hlavě samotné. Provádíme masáž obličeje, vlasové části a záhlaví podle postupů starých Indů. Tato metoda dokonce dokáže uvolnit i napětí a nudu ze vztahů a z života komplexně.

Aromaterapeutická masáž

Masáž se zaměřuje na lehké vstřebání a vtírání aromatických léčivých olejů do pokožky, a to jak pro účely výživy, tak odpočinku. V rámci masáže si vyberete dvě z možných vůní dle vaší nálady, chuti a předností a necháte se v klidu hýčkat vůněmi a příjemnými lehkými hmaty, jež Vás uvolní a zrelaxují.

Back Scratch

Drbání a šrábání v kombinaci s masáží uvolňující svaly, je úžasným relaxujícím prožitkem. V rámci masáže dráždíme volná nervová zakončení v kůži, která reflexně uvolňují svaly i mysl. Masáží docílíme ještě většího uvolnění svalů zad, šíje a končetin.

Lifting obličeje

Lifting působí jako vyhlazující masáž pokožky obličeje a dekoltu. Jde o velmi jemnou techniku zaměřenou na vrásky, kdy se snažíme kůži prokrvit a uvolnit, aby dané místo mohlo lépe regenerovat, a tak získat víc elastinu do pokožky, který pokožku dělá pružnou a vyhlazenou. V rámci liftingu provedeme odlíčení a speciálním obličejovým přírodním krémem jemnou masáž obličejových a žvýkacích svalů, které tvoří vzhled našeho obličeje i tvar vrásek. Věnujeme se i masáži šíje a dekoltu samotného, jež celkový vzhled dotvářejí.

Vakuová anticelulitidní masáž

Touto masáží se snažíme nejvíce ovlivnit problematická místa s celulitidou a zefektivnit tak činnost lymfatického systému. Technikou ovlivňujeme lymfatický systém, proto je třeba jej před samotnou technikou připravit, tj. vyčistit a pak pomocí masáže baňkami se snažíme uvolnit tukové buňky, aby je lymfa mohla odvést ke zpracování. Vřele doporučuji kombinovat s lymfatickými drenážemi, efekt je pak větší a regenerace rychlejší.

Royal body care (peeling a masáž)

Celková královská péče o vaše tělo, kde nejprve jemným peelingem z třtinového cukru či z mořské soli očistíme vaši pokožku, aby byla jemnější a svěží. Dále aplikujeme jemný zábal z přírodních zdrojů, které si můžete vybrat, a to buď čokoládový, medový, s mořskou solí nebo kokosový. Poté provedeme jemnou masáž celého těla s cílem co největší regenerace pokožky a měkkých tkání. Celková péče o tělo je velmi příjemnou záležitostí a zbaví Vás stresu a únavy.

Vhodné kombinace peelingu a zábalu:
Třtinový cukr + medový zábal
Třtinový cukr + čokoládový zábal
Třtinový cuk + kokos
Mořská sůl + mořská sůl
Mořská sůl + kokos

 

Terapeutka – masérka Natálie Keilová  – 5.8.1990

Studium:

Gymnázium Na Pražačce
Star Valley High School – Střední škola ve Wyomingu v USA, studijní pobyt
Gymnázium Botičská
0. ročník čínské medicíny v institutu TČM v Praze
Nyní studentka ČVUT, Fakulta biomedicínského inženýrství, obor Fyzioterapie – III. ročník

Akreditované studium a certifikáty MŠMT:

Masér pro sportovní a rekondiční masáže
Cvičení SMsystém – kurz 1A, 1B, 1C, 1D
Manuální lymfodrenáž 
Trigger points 
Kineziotaping

Tradiční indická antistresová masáž

Další dovednosti:

Čokoládová masáž
Masáž lávovými kameny
Medová detoxikační masáž
Aromaterapeutická masáž
Back stratch
Péče o imobilního klienta
Reflexologie plosky nohy
Breussova masáž
Masáž a cvičení pro těhotné

Odborné znalosti:

Manipulační a mobilizační techniky
PIR – postizometrická relaxace svalů
První pomoc

Fyzioterapeutické vyšetřovací postupy

Kineziologický rozbor
(Antropometrie, Goniometrie, Vyšetření: stoje, chůze, páteře, kloubních blokád, reflexních změn, senzitivních funkcí, rovnováhy, zkrácených svalů, hypermobility, svalové síly pohybových stereotypů)

Neurologické vyšetření Fyzioterapeutem
(Vyšetření: hlavových nervů, reflexů, čití, mozečku, svalového tonu, rovnováhy, atd.)

Praxe:

Green – Swan Pharmaceuticals — Profese: Administrativní pracovník – recepce
AeskuLab a.s. — Profese: Administrativní pracovník biochemicko-hematologické laboratoře
Rehabilitace Therap-tilia s.r.o. — Oddělení: Rehabilitace
Rehabilitační ústav v Žacléři — Oddělení: Rehabilitace
Rehabilitační centrum v Hostinném — Oddělení: Rehabilitace
Hewer – občanské sdružení — Služby osobní asistence

Acantha fyzioterapie a masáže – soukromé centrum bolesti zad

Vlastní příběh:

Již odmala jsem se zajímala o lidské tělo. Maminka mi kupovala dětské anatomické atlasy a mým oblíbeným seriálem byl Byl jednou jeden život. Na karnevaly jsem chodila za doktorku a snila o tom, jak jednou budu pomáhat lidem a léčit je. Ve čtrnácti letech jsem se přihlásila na gymnázium s vidinou následného studia na medicíně. Během gymnazijních studií jsem absolvovala půlroční studijní pobyt v USA. Odmaturovala jsem v Praze na přírodovědeckém gymnáziu a poté nejprve studovala VŠCHT obor výroba léčiv. Poznala jsem však, že tudy moje cesta nevede. V té době jsem se již začala zajímat o čínskou medicínu a absolvovala půlroční kurz, kde jsem se seznámila s jejími základy. Hodně mě inspirovala moje maminka, která mě v tomto směru vždy podporovala. Sama se totiž zabývá alternativními cestami ke zdraví a k sobě sama, je redaktorkou časopisu Meduňka a autorkou výborné knihy Marcelka z Hor. Už od dětství mě vedla cestou lásky a pochopení a právě to velice úzce souvisí s naším zdravím.

V současné době studuji obor fyzioterapie na ČVUT v Kladně. Uvědomuji si však, že léčit pouze tělo nestačí a že k léčení je dnes už třeba přistupovat jinak. V těle se otiskují naše životní zkušenosti a to jak ty dobré, tak i ty méně dobré. Dalo by se říct, že naše tělo je vyobrazením našeho chování k druhým, ale také k sobě samým. Fyzioterapii považuji za vynikající prostředek k všeobecnému uvolnění a základní diagnostice, která je zcela dostatečná na to, aby mohl člověk zhodnotit, kde je problém a z čeho vychází. Mým směrem je využívat poznatků západní vědy i východní medicíny a skloubit je v praxi. Jako terapeutka tak můžu začít s naplněním svého snu.